Úžasné cukinové placky s Parmezánom (divoká strava, bez lepku, zŕn)

Cukiny. Keď sú v sezóne, tak sú veľmi lacné, ale dajú sa tak či tak zohnať za dobrý peniaz. Čo je na nich tak dobré? Že v podstate, dokážeme urobiť čokoľvek z cukiny. Od slížov cez placky až po čokoládové brownies. Možno by sme sa mohli zamyslieť nad cukinovou zmrzlinou…alebo dokona cukinovou kávou! Ok, to je trošku preháňanie. Ale pravdou je, že cukina ja naozaj úžasná, jednoduchá a pomerne lacná ingrediencia pre divokého kuchára. A určite, čím viac sa učíme ju zakomponovať do nových jedál, tak tým lepšie. Ak si milovník zemiakových placiek (kto by nebol…), tu ti prinášame niečo lepšie. Bez múky,  prebytočného škrobu a urobené tak, aby tvoje telo stále dostalo nejakú výživovú hodnotu z tejto super zeleniny.


Informácie o recepte
Čas prípravy: 10 min
Čas varenia: 10 min
Obtiažnosť: 2/5
Množstvo: 2 pekné porcie

Ingrediencie:

  • 2 stredne veľké cukiny (asi 350-400g)
  • 2 jarné cibuľky, najemno nakrájané
  • 1/4 pohára mandľovej múky
  • 1/4 pohára čerstvo nastrúhaného Parmezánu (Parmigiana-Reggiano)
  • 2 vajcia
  • soľ a korenie podľa chuti (čerstvo zomleté čierne korenie)
  • voliteľné: 1 ČL citrónovej šťavy
  • voliteľný olej na vyprážanie (kokosový, bravčová masť, ghee…)

Postup:

1. Na strúhadle nastrúhaj cukiny na stredne veľké kusy.

2. Pridaj soľ a daj nastrúhanú cukinu do čistej bielej kuchynskej plachty a vytlač z nej tak veľa tekutiny, ako dokážeš. Nemusí to byť perfektné, ale posnaž sa.

3. Keď si cukinu zbavil tekutiny, tak ju daj naspäť do misy. Pridaj rozšľahané vajcia, najemno nakrájanú jarnú cibuľku, mandľovú múku, Permezán a čierne korenie. Veľmi dobre spolu premiešaj.

4. Nahrej asi 2 PL tuku na vyprážanie na strednom ohni a počkaj, kým sa panvica dobre nažhaví.

5. Keď je olej horúci, daj lyžicou na panvicu kusy cesta, roztlač, a opekaj do zlatohneda. Približne 2-3 minúty z každej strany.

6. Na tanier daj kuchynskú utierku a placku z panvice polož na to. Takto utierka absorbuje prebytočný tuk. Podávaj s trochou kyslej smotany a ozdobené čerstvou cibuľkou.

 

 

Originál receptu, preložené z:

Joshua Weissman
cez SlimPalate.com

Leave a Reply