Quinoa bezlepkový pizza základ


Ďalšia alternatíva na pizzový základ, ktorá tento krát využíva quinoa. Vďaka tejto potravine má základ znova inú, zaujímavejšiu chuť. Avšak vďaka jej štruktúre, farbe a výživovým hodnotám je to skutočne výborná náhrada klasickej pizze.


Informácie o recepte
Čas prípravy: 15 min
Čas varenia: 30 min
Obtiažnosť: 3/5
Množstvo: 1 okrúhla pizza

Ingrediencie:

  • 3/4 pohára bielej quinoa, prepláchnutej
  • 1 strúčik cesnaku
  • 1/2 ČL jemnej soli
  • 1/2 ČL čierneho korenia
  • 2 ČL sušeného oregana
  • 1/4 pohára vody
  • 1/4 pohára strúhaného Parmezánu (príp. tvoj obľúbený, tvrdý syr)

ghee_banner_rek

Postup:
1. Quinoa daj do menšieho hrnca a zalej vodou tak, aby voda bola ešte 2cm nad vrstvou quinoa. Necha namáčať cez noc, ideálne cez 8 hodín.

2. Na druhý deň, keď ideme robiť korpus, najprv si predhrej rúru na 190 stupňov. Na plech si priprav papier na pečenie, ktorý zľahka namasti.

3. Z quinoa zlej vodu a prepláchni ju v prúde čistej vody (toto zabráni tomu, aby bola quinoa horkastá).

4. Daj vlhkú quinoa, cesnak, soľ, korenie, oregano a vodu do kuchynského mixéra a zapni. Vymixuj takto na hladké a pekné, tvarovateľné cesto.

5. Potom daj hmotu z quinoa do misky a primiešaj Parmezán. Rukami potom vytvaruj pizzový korpus, pekne ho stlač a potom ulož na pripravený papier na pečenie.

6. Daj piecť do vyhriatej rúry na 20 minút. Potom vyber, opatrne otoč na druhú stranu (opatrne!!!) a dopekaj ešte 8-10 minút, aby hrany boli pekné hnedé a chrumkavé.

7. Vyber z rúry. Poukladaj na pizzu tvoje obľúbené topping a daj naspäť zapiecť na ďalších 8 minút. Hotovú pizzu nechaj 5 minút chladnúť, potom krájaj a okamžite podávaj.

Výživová hodnota na celú pizzu: 589 kalórií (14g tuk, 90g uhľohydráty, 27g proteín)

Originál receptu, preložené:
Mike
cez TheIronYou.com