Zapekané karfiolové pláty plnené syrom (…karfiolový sendvič)

By 20/02/2017Snacky


Ak si uvidel iba obrázok na tento recept…tak si ho určite chceš otvoriť. Je pre ľudí, ktorí si dávajú pozor na príjem uhľohydrátov a vyhýbajú sa pečivu, toto je však jedna z mnohých alternatív, ktoré stále zasýtia a budeš po nich spokojný.


Informácie o recepte
Čas prípravy: 15 min
Čas varenia: 20 min
Obtiažnosť: 2/5
Množstvo: recept je na 2 grilované sendviče

Ingrediencie:

Karfiolový základ pre sendvič

  • 1 menší karfiol, rozkrájaný na hlávky
  • 1 vajíčko, zľahka rozšľahané
  • 1/2 pohára strúhanej mozzarelly
  • 1/2 ČL jemnej morskej soli
  • 1/4 ČL čerstvého čierneho korenia

Grilovaný syr

  • asi 90g syru typu Cheddar, strúhaného
  • 1 PL masla, izbovej teploty

ghee_banner_rek

Postup:
gril_send_plat11. Rúru si predhrej na 220 stupňov a priprav si plech, ktorý môžeš vymastiť olejom a vystrieť papierom na pečenie.

2. V kuchynskom mixéri rozmixuj karfiolové hlávky na malé kúsky, aby pripomínali veľkosťou ryžu. Toto daj do nádoby, ktorá môže ísť do mikrovlnky.

3. Zapni mikrovlnku a nechaj asi 8 minút tak, aby bola karfiolová ryža urobená. Potom, ako vždy pri podobných receptoch, daj túto ryžu do čistej kuchynskej utierky a stlač ju tak, aby si z karfiolu dostal von čo najviac vody. Je to veľmi dôležitý krok pre to, aby sa ti podarilo urobiť dobré, chrumkavé sendviče.

4. Karfiolovú hmotu daj do misy a pridaj vajce, mozzarellu, soľ, korenie a dobre premiešaj. Hmotu potom porozdeľuj na 4 rovnaké časti a vyformuj z nich 4 sendviče, ako to vidíš na obrázku.

5. Ulož ich na pripravený plech a peč asi 16 minút, kým nie sú pekne do zlatista. Nechaj ich na plechu chladnúť asi 10 minút a potom ich daj opatrne preč z plechu – pozor aby sa nezlomili!

6. Na plameni si nahrej panvicu. Natri maslom jednu stranu z každého karfiolového sendviču.

7. Teraz daj tento sendvič maslovou stranou dole na vyhriatu panvicu. Posyp syrom a ulož ďalší plát karfolového “pečiva”. Maslovou stranou nahor. Takkto opekaj na jednej strane asi 2-4 minúty, do zlato hneda a aby sa syr roztápal. Potom opatrne otoč a opekaj takú istú dobu aj na druhej strane.

 

Jeden sendvič má: 339 kalórií (26g tuk, 36g uhľohydráty, 4g proteín).

Originál receptu, preložené:
Mike
cez TheIronYou.com